Zelf ... Bouwen

Doel van de les:

Aan het einde van de les hebben de kinderen met Lego op hun eigen manier hun huisdier (of in het geval dat een kind geen huisdier heeft een lievelingsdier of droomhuisdier) gemaakt.

21th Century Skills

  • Creatief Denken

Geïntrigeerde vakken:

  • Wetenschap en Techniek
  • Taal
  • Rekenen

Benodigdheden:

  • Lego of ander bouwmateriaal

Lesbeschrijving:

Inleiding:
Ik begin de les met de voorkennis te activeren of in dit geval vooral inspiratie op te doen.
Daarom koppel ik de les aan een stukje schrijfvaardigheid.
Ik ga eerst kort in gesprek met de leerlingen over hun huisdier of over welk huisdier ze graag zouden willen.
Ik laat de kinderen hier ook onderling kort over praten.

 

Kern:
Vervolgens leg ik uit wat de bedoeling is van deze les.
Ik geef aan dat de leerlingen eerst een verhaal gaan schrijven over hun huisdier. Voor de rest laat ik ze vrij in het onderwerp van het verhaal over het huisdier.
Ik geef ook aan wat de eisen aan het verhaal zijn; Ik wil minimaal 1 half a4’tje, ik wil dat er zo netjes mogelijk geschreven wordt en dat de leerlingen een kleine tekening in kleur maken van het huisdier uit het verhaal.
Vervolgens geef ik aan dat wanneer dat allemaal af is, ik dit zal controleren en ze dan toestemming zal geven om met de lego aan de slag te gaan.
Hiervoor geef ik als enkele eis dat de leerlingen een bepaalde plaat als ondergrond gebruiken, zodat iedereen dezelfde ondergrond hebben.
Vervolgens laat ik de kinderen hiermee aan de slag gaan en help ik wanneer nodig.
Ik loop sowieso rond om te kijken of alles gaat zoals het moet en kijk naar het werk dat wordt geleverd.

 

Afsluiting/reflectie
Aan het einde van de les geef ik aan dat het tijd is. Ik geef aan hoe ik vond dat er werd gewerkt.
Vervolgens kijken we gezamenlijk naar de gebouwde huisdieren en geven we deze een mooie plek in het lokaal